Zapisz się!

Weź udział w Portal OZE Partners Day!

Dołącz do Portal OZE Partners Day, bezpłatnego wydarzenia dla firm z branży fotowoltaicznej.

1 edycja Portal OZE Partners Day odbędzie się na żywo 21 października 2021 r. w Katowicach i zapoczątkuje cykl BEZPŁATNYCH spotkań, które łączą merytoryczne prelekcje w formie mini szkoleń, ze strefą wystawienniczą naszych Partnerów oraz przestrzenią networkingową.

W ramach Eventu uczestnicy będą mieli możliwość:

  • wysłuchania merytorycznych wystąpień prelegentów, którzy przedstawią konkretny temat w pigułce, opowiedzą o nowościach w branży fotowoltaicznej, poruszą aspekty techniczne, przedstawią ciekawe rozwiązania na rynku PV oraz przekażą eksperckie rady
  • uczestniczenia w spotkaniach B2B (na żywo lub online)
  • nawiązania nowych kontaktów i współpracy z firmami z branży fotowoltaicznej
  • skorzystania ze specjalnych ofert Partnerów wydarzenia

 

Zapraszamy Państwa na 1 edycję wydarzenia STACJONARNIE lub ONLINE

Zapisz się

Dlaczego warto wziąć udział
w Portal OZE Partners Day?

  • Zdobędziesz wartościową wiedzę od ekspertów branży PV
  • Poznasz najlepszych ekspertów z branży fotowoltaicznej
  • Poszerzysz swoją sieć kontaktów w branży
  • Poznasz na żywo dostawców komponentów z branży PV
  • Będziesz mógł zadać nurtujące Cię pytania ekspertom w branży fotowoltaicznej
  • Weźmiesz udział w spotkaniach B2B

Wydarzenie składa się z 2 modułów

Program Portal OZE Partners Day*

10:00 – 10:05 – Rozpoczęcie konferencji

Prelegent: Anna Zaremba i Elżbieta Sawczuk – Organizator Szkolenia OZE Anna Zaremba

Przywitanie uczestników. Informacje organizacyjne. Zapowiedzi prelekcji.

 


Zobacz BIO prelegentów

Anna Zaremba

Właścicielka firmy Szkolenia OZE, która zajmuje się realizacją specjalistycznych szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych zarówno dla instalatorów jak i przedstawicieli handlowych, a także szkoleń biznesowych w obszarze branży fotowoltaicznej.

Manager i koordynator szkoleń i konferencji dla branży fotowoltaicznej, strateg i wizjoner.

Współpracuje z szerokim gronem ekspertów z branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej, skupia się na rzetelnym i merytorycznym przekazaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Pomysłodawczyni i organizatorka międzynarodowej konferencji połączonej z targami wystawienniczymi ONLINE PV Conference&Expo skierowanej do branży fotowoltaicznej.

Swoją działalność realizuje w ramach marki Szkolenia OZE oraz fanpage’a Portal OZE, a także grupy na Facebooku skierowanej do kobiet Fotowoltaika Kobiecym Okiem.

Od 2008 roku związana z tematyką funduszy unijnych. Doradca w zakresie przedsiębiorczości oraz opracowania wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej i biznes planów.

 


 

Elżbieta Sawczuk

Z wykształcenia psycholog biznesu. Certyfikowany trener, coach i mentor.

Wieloletni praktyk sprzedaży. Ma ponad 16 lat doświadczenia w sprzedaży w branżach ubezpieczeń, finansów i edukacji. Nadal aktywnie sprzedaje, żeby nie wypaść z wprawy.

Od ponad 9 lat szkoli handlowców, managerów i dyrektorów sprzedaży.

Pracuje z branżą fotowoltaiczną, transportową, finansową, windykacyjną, edukacyjną i wieloma innymi. Prowadzi szkolenia, mentoringi i indywidualne procesy podnoszące skuteczność sprzedaży u swoich klientów.

Przeprowadziła już ponad 7500 godzin szkoleń. W jej szkoleniach uczestniczyło przeszło 1200 uczestników.

Wykładowca praktycznych przedmiotów biznesowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i w Opolu.

Autorka w branżowych pismach specjalistycznych takich jak As Sprzedaży, Szef Sprzedaży, Nowa Sprzedaż oraz ebooków dotyczących sprzedaży.

Prelegentka w ogólnopolskich i lokalnych konferencjach i wydarzeniach takich jak: Zgrupowanie Asów Sprzedaży, Trenferencja, Biznes Toastmasters, Młodzi na rynku pracy, Środowe Inspiracje oraz Mama w IT.

Specjalistka w tworzeniu nowatorskich rozwiązań biznesowych i programów szkoleń dopasowanych do potrzeb klienta.

Zawód trenera wybrała nieprzypadkowo. Łączy on jej pasję do rozwoju osobistego, z pasją pracy z ludźmi. Jako trener daje okazję do zdobywania doświadczeń.

Na szkoleniach i warsztatach pracuje tak, by uczestnicy wyszli z rozwiązaniami, praktycznie do zastosowania od razu.

PANEL MERYTORYCZNY część 1

10:05 – 10:25 – “Korzyści z wykorzystania mikroinwerterów w mikroinstalacjach fotowoltaicznych”

Prelegent: Piotr Dejnarowicz – Po prostu słońce/ WaySun Foundation

WaySun Foundation zajmuje się głównie dwoma podstawowymi działaniami: w zakresie statutowym – edukacją branży fotowoltaicznej w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej – sprzedażą innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie fotowoltaiki, w tym m.in. posiada akredytację i autoryzację firmy Hoymiles Converter Technology Co., Ltd. – w zakresie mikrofalowników fotowoltaicznych.

 


Zobacz BIO prelegenta

Piotr Dejnarowicz

Z wykształcenia nauczyciel matematyki i ekonomista, z zamiłowania gaduła 😉
Doradztwem i sprzedażą zajmuje się 20 lat
Słucha klientów, aby zaproponować im najlepsze rozwiązania dostosowane do ich potrzeb – dzięki temu zyskuję kontakt do kolejnych klientów.
Członek SalesAngels – społeczności ludzi sprzedaży.
Zaangażowany w projekt #poprostuslonce, w którym dostarcza mikrofalowniki swoim Partnerom handlowym.
W ramach projektu przeszkolił pond dwustu Doradców OZE i podobną liczbę instalatorów oraz prowadził kilkanaście webinarów o mikrofalownikach.

10:25 – 10:45 – “Przyszłość rynku prosumentów w obliczu nowelizacji ustawy o OZE”

Prelegent: Aleksander Tretyn – Stowarzyszenie “Z energią o prawie”

 


Zobacz BIO prelegentów

10:45 – 11:05 – “Hybrydowa niezależność PV”

Prelegent: dr inż. Maciej Piliński – Fronius Polska Sp. z o.o.

Firma Fronius podobnie jak kiedyś, tak i dziś pozostaje stabilną firmą rodzinną już od ponad 75 lat. Działa aż w trzech obszarach (ładowanie akumulatorów, spawalnictwo i energia słoneczna). Jednostka Biznesowa FRONIUS SOLAR ENERGY opracowuje rozwiązania energetyczne dla fotowoltaiki od 1992 roku i sprzedaje swoje produkty przez globalną sieć ekspertów: partnerów zajmujących się instalacją, serwisem oraz dystrybucją.

 


Zobacz BIO prelegenta

Dr inż. Maciej Piliński – Solar Energy director/Fronius Polska

Maciej Piliński jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej, kierunku Zarządzanie Energią Elektryczną. Tytuł doktora nauk technicznych obronił w 1997 roku w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej.

Od ponad 10 lat zdobywa doświadczenia na rynku fotowoltaiki w Polsce, gdzie czynnie uczestniczy w projektach oraz realizacjach różnorodnych instalacji. Jest członkiem i  niezależnym ekspertem wielu stowarzyszeń, autorem licznych publikacji i prezentacji.

Od 2014 pracuje w firmie Fronius Polska Sp. z o.o. – oddziału Fronius International GmbH, wiodącego producenta falowników PV i urządzeń do magazynowania i zarządzania energią. Od stycznia 2020 roku również rozwija projekty związane z wytwarzaniem „zielonego” wodoru.

Prywatnie i hobbistycznie jest miłośnikiem wszelkich rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, inteligentnych budynków i Internetu Rzeczy (IoT). Interesuje się również zagadnieniami bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznych.

Firma Fronius Polska Sp. z o.o. jest dumnym członkiem Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej (SBF) „Polska PV” oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP).

PANEL MERYTORYCZNY część 2

11:20 – 11:40 – “System montażowy novotegra – proste i bezpieczne rozwiązanie na każdy dach!

Prelegenci: Bartosz Kica, Rafał Polak – BayWa r.e.

System montażowy Novotegra  opracowany przez BayWa r.e. powstał na bazie badań rynku, przeprowadzonych nie w biurze, lecz na dachu. Dzięki obserwacjom, przysłuchiwaniu się opiniom, firma zdecydowała się stworzyć produkt, który umożliwi szybki i prosty montaż na każdym rodzaju dachu.

O tym, jak ten system montażowy działa w praktyce, na czym polega jego idea usłyszymy w trakcie prelekcji.


Zobacz BIO prelegentów

Bartosz Kica – Specjalista ds. systemu montażowego novotegra

Bartosz Kica  jest Specjalistą Techniczno-handlowym (szefem produktu novotegra). W firmie BayWa r.e. Solar Systems pracuje od 2019 roku. To pracownik z solidnym doświadczeniem i wiedzą merytoryczną na temat systemu montażowego novotegra w naszej firmie. Bartosz prowadzi szkolenia produktowe novotegra, a na co dzień służy również wsparciem w postaci porady technicznej oraz pomocy przy projekcie Solar-Planit.

Rafał Polak – Specjalista ds. systemu montażowego novotegra

Rafał Polak – kiedyś klient, a teraz pracownik BayWa r.e. Przygoda Rafała z BayWa r.e. i systemem montażowym novotegra rozpoczęła się w roku 2015 w Niemczech, gdzie Rafał pracował jako instalator na systemie novotegra. W 2018 roku Rafał wrócił do Polski i kontynuuje współpracę z BayWa r.e. W swoim portfolio pracy ma ok. 9 MW instalacji zamontowanych na systemach novotegra.

11:40 – 12:00 – “Projekty PV, uzgodnienia ppoż oraz bezpieczeństwo instalacji w świetle prawa i dobrych praktyk”

Prelegent: Jakub Wiśniewski – Solwis


Zobacz BIO prelegenta

Technolog, projektant i instalator systemów fotowoltaicznych. Autor i koordynator projektów unijnych w dziedzinie PV. Założyciel największej polskiej grupy społecznościowej “Fotowoltaika” na platformie Facebook.com. Aktywność na polskim rynku fotowoltaicznym od 2008.

Właściciel firmy Solwis.pl świadczącej USŁUGI PROJEKTOWE I
UZGODNIENIA PPOŻ dla instalatorów.

12:00 – 12:20 – „Azzurro, Hybrydy sprawdzone we Włoszech”

Prelegent: Piotr Masłocha – Elit S.A.

Przedstawienie rozwiązań wypracowanych na Włoskim rynku w magazynowaniu energii przez ostatnie lata. Azzurro i jego możliwości.

 


Zobacz BIO prelegenta

Piotr Masłocha – Specjalista ds. systemów PV. Technik mechatronik. Posiada trzy letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej od małych instalacji offgrid przez instalacje prosumenckie po elektrownie fotowoltaiczne dla zagranicznych inwestorów.

PANEL MERYTORYCZNY część 3

12:35 – 12:55 – “Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie pozyskiwania gruntów pod farmy PV i wyceny instalacji PV na dachach”

Prowadzący: Mateusz Zapart – Sunmetric.pl

 


Zobacz BIO prelegenta

Mateusz Zapart jest doświadczonym menedżerem z backgroundem w branży finansowo-ubezpieczeniowej. Pasjonat nowych technologii i sztucznej inteligencji. W pracy zawodowej łączy biznes z nowoczesną technologią ułatwiając wprowadzanie
innowacyjnych rozwiązań w firmach, dzięki czemu mogą one uzyskać przewagę na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Pana Mateusza poznacie na jego profilu: https://www.linkedin.com/in/mateuszzapart/
Mateusz Zapart reprezentuje firmę Sunmetric, która dostarcza narzędzia przyspieszające procesy pozyskiwania
gruntów pod farmy fotowoltaiczne oraz wyceny instalacji na dachach.
Celem Sunmetric jest wsparcie i przyśpieszenie procesu transformacji energetycznej, czyli przechodzenia z paliw kopalnych na OZE, ze szczególnym focusem na fotowoltaice.

12:55 – 13:15 – „Jak wykonać koncepcje i sprzedać instalacje PV w 5min?” 

Prelegent: Marcin Dolata – EasySolar

EasySolar to najpopularniejsze na rynku oprogramowanie dla firm sprzedających i montujących instalacje fotowoltaiczne.
Oprogramowanie służy do projektowania i sprzedaży instalacji fotowoltaicznych, pozwala na wykonanie wizualizacji instalacji na zdjęciach, mapach google oraz na wykonanie wszystkich niezbędnych obliczeń ekonomicznych.
Rynek fotowoltaiki obecnie jest bardzo szybki i dynamiczny, ważne żeby działać na tym rynku tak samo dynamicznie. W czasie prelekcji poznamy praktyczne metody i narzędzia, które możemy wykorzystać w naszych firmach, aby sprzedawać instalacje szybciej i efektywniej, bo czas to nie tylko koszty, ale też kluczowy czynnik wpływający na decyzję zakupową klientów.

Zobacz BIO prelegentów

Marcin Dolata

Założyciel i prezes zarządu EasySolar. Inżynier energetyki odnawialnej. Absolwent akceleratorów – PowerHouse w Dolinie Krzemowej, MIT Enterprise Forum CEE w ramach Massachusetts Institute of Technology oraz Impact Poland w ramach FundingBox.

Przedsiębiorca mający ponad 16 lat doświadczenia w biznesie, zarządzaniu zespołem, marketingu i sprzedaż. Od ponad 9 lat działa na rynku fotowoltaiki tworząc oprogramowanie dla firm sprzedających instalacje fotowoltaiczne. Na co dzień oprócz zamiłowania do biznesu, nałogowy sportowiec

13:15 – 13:35 – Reliable PV Solutions Provider

Prelegent: Evan Wang – INVT Solar Technology (Shenzhen) Co., Ltd.


Zobacz BIO prelegenta

Evan Wang

Evan Wang Evan represents INVT Solar Technology (Shenzhen) Co., Ltd.
INVT established in 2002.
👉 listed in 2010 (stock code: 002334).
👉 has been focusing on R&D, production, market and service.
👉 has exported to more than 60 countries and regions.
👉 being committed to become a reliable new energy solutions provider.

Przerwa 13:35-13:50

NETWORKING

13:50 – 14:00 – Networking czas start – 30 sekund dla każdego uczestnika na przedstawienie się

 


Zobacz BIO prelegentów

Anna Zaremba

Właścicielka firmy Szkolenia OZE, która zajmuje się realizacją specjalistycznych szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych zarówno dla instalatorów jak i przedstawicieli handlowych, a także szkoleń biznesowych w obszarze branży fotowoltaicznej.

Manager i koordynator szkoleń i konferencji dla branży fotowoltaicznej, strateg i wizjoner.

Współpracuje z szerokim gronem ekspertów z branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej, skupia się na rzetelnym i merytorycznym przekazaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Pomysłodawczyni i organizatorka międzynarodowej konferencji połączonej z targami wystawienniczymi ONLINE PV Conference&Expo skierowanej do branży fotowoltaicznej.

Swoją działalność realizuje w ramach marki Szkolenia OZE oraz fanpage’a Portal OZE, a także grupy na Facebooku skierowanej do kobiet Fotowoltaika Kobiecym Okiem.

Od 2008 roku związana z tematyką funduszy unijnych. Doradca w zakresie przedsiębiorczości oraz opracowania wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej i biznes planów.

14:00 – 14:10 – 5 zasad skutecznego networkingu

 


Zobacz BIO prelegentów

Elżbieta Sawczuk

Z wykształcenia psycholog biznesu. Certyfikowany trener, coach i mentor.

Wieloletni praktyk sprzedaży. Ma ponad 16 lat doświadczenia w sprzedaży w branżach ubezpieczeń, finansów i edukacji. Nadal aktywnie sprzedaje, żeby nie wypaść z wprawy.

Od ponad 9 lat szkoli handlowców, managerów i dyrektorów sprzedaży.

Pracuje z branżą fotowoltaiczną, transportową, finansową, windykacyjną, edukacyjną i wieloma innymi. Prowadzi szkolenia, mentoringi i indywidualne procesy podnoszące skuteczność sprzedaży u swoich klientów.

Przeprowadziła już ponad 7500 godzin szkoleń. W jej szkoleniach uczestniczyło przeszło 1200 uczestników.

Wykładowca praktycznych przedmiotów biznesowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i w Opolu.

Autorka w branżowych pismach specjalistycznych takich jak As Sprzedaży, Szef Sprzedaży, Nowa Sprzedaż oraz ebooków dotyczących sprzedaży.

Prelegentka w ogólnopolskich i lokalnych konferencjach i wydarzeniach takich jak: Zgrupowanie Asów Sprzedaży, Trenferencja, Biznes Toastmasters, Młodzi na rynku pracy, Środowe Inspiracje oraz Mama w IT.

Specjalistka w tworzeniu nowatorskich rozwiązań biznesowych i programów szkoleń dopasowanych do potrzeb klienta.

Zawód trenera wybrała nieprzypadkowo. Łączy on jej pasję do rozwoju osobistego, z pasją pracy z ludźmi. Jako trener daje okazję do zdobywania doświadczeń.

Na szkoleniach i warsztatach pracuje tak, by uczestnicy wyszli z rozwiązaniami, praktycznie do zastosowania od razu.

14:10 – 15:30 – Spotkania B2B | Networking | Konsultacje z ekspertami pod kątem rozwoju firmy

 


Zobacz BIO prelegentów

Anna Zaremba

Właścicielka firmy Szkolenia OZE, która zajmuje się realizacją specjalistycznych szkoleń w zakresie systemów fotowoltaicznych zarówno dla instalatorów jak i przedstawicieli handlowych, a także szkoleń biznesowych w obszarze branży fotowoltaicznej.

Manager i koordynator szkoleń i konferencji dla branży fotowoltaicznej, strateg i wizjoner.

Współpracuje z szerokim gronem ekspertów z branży fotowoltaicznej oraz elektrycznej, skupia się na rzetelnym i merytorycznym przekazaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Pomysłodawczyni i organizatorka międzynarodowej konferencji połączonej z targami wystawienniczymi ONLINE PV Conference&Expo skierowanej do branży fotowoltaicznej.

Swoją działalność realizuje w ramach marki Szkolenia OZE oraz fanpage’a Portal OZE, a także grupy na Facebooku skierowanej do kobiet Fotowoltaika Kobiecym Okiem.

Od 2008 roku związana z tematyką funduszy unijnych. Doradca w zakresie przedsiębiorczości oraz opracowania wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej i biznes planów.

 


 

Elżbieta Sawczuk

Z wykształcenia psycholog biznesu. Certyfikowany trener, coach i mentor.

Wieloletni praktyk sprzedaży. Ma ponad 16 lat doświadczenia w sprzedaży w branżach ubezpieczeń, finansów i edukacji. Nadal aktywnie sprzedaje, żeby nie wypaść z wprawy.

Od ponad 9 lat szkoli handlowców, managerów i dyrektorów sprzedaży.

Pracuje z branżą fotowoltaiczną, transportową, finansową, windykacyjną, edukacyjną i wieloma innymi. Prowadzi szkolenia, mentoringi i indywidualne procesy podnoszące skuteczność sprzedaży u swoich klientów.

Przeprowadziła już ponad 7500 godzin szkoleń. W jej szkoleniach uczestniczyło przeszło 1200 uczestników.

Wykładowca praktycznych przedmiotów biznesowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i w Opolu.

Autorka w branżowych pismach specjalistycznych takich jak As Sprzedaży, Szef Sprzedaży, Nowa Sprzedaż oraz ebooków dotyczących sprzedaży.

Prelegentka w ogólnopolskich i lokalnych konferencjach i wydarzeniach takich jak: Zgrupowanie Asów Sprzedaży, Trenferencja, Biznes Toastmasters, Młodzi na rynku pracy, Środowe Inspiracje oraz Mama w IT.

Specjalistka w tworzeniu nowatorskich rozwiązań biznesowych i programów szkoleń dopasowanych do potrzeb klienta.

Zawód trenera wybrała nieprzypadkowo. Łączy on jej pasję do rozwoju osobistego, z pasją pracy z ludźmi. Jako trener daje okazję do zdobywania doświadczeń.

Na szkoleniach i warsztatach pracuje tak, by uczestnicy wyszli z rozwiązaniami, praktycznie do zastosowania od razu.

 

Kinga Danek

 

15:30 – 15:45 – Konkurs z nagrodą specjalną

 


Zobacz BIO prelegenta

Kinga Danek

15:45- 16:00 – Zakończenie wydarzenia, słodka niespodzianka.

 


Chcesz wziąć udział w Portal OZE Partners Day?

Zapisz się!

SPONSOR GŁÓWNY

Thumb

PARTNERZY

Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb

PARTNERZY MERYTORYCZNI

Thumb
Thumb

PARTRONAT MEDIALNY

Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb
Thumb

PARTNERZY WSPIERAJĄCY

Thumb
Thumb
Thumb

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ

Jak mogę uczestniczyć w wydarzeniu?

Wystarczy, że zapiszesz się na wydarzenie, uzupełniając formularz rejestracyjny na tej stronie. 

Jeśli chcesz nas oglądać online, to w dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link, który zaprowadzi Cię w odpowiednie miejsce 🙂

Ile kosztuje udział w wydarzeniu?

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

Kto wystąpi na wydarzeniu?

Kluczowe dla nas było dobranie takich prelegentów, którzy są praktykami i doskonale radzą sobie w codziennej pracy w branży fotowoltaicznej.

*Program Konferencji może ulec zmianie.